Ninjutsu
A Ninjutsu-t különböző kézjelekkel lehet megidézni. Nagy koncentrációt igényel, különben a Jutsu eredménytelen lesz. Eltart pár másodpercig, míg hatásos lesz a Jutsu. Ezt a Juts-t használják a legtöbbször, mert ez a legegyszerűbb.
Ilyen technikák például: Kage Bunshin No Jutsu, Suiro No Jutsu, Suna Bunshin No Jutsu, Sphere of Sand, Suna No Tate, Sabaku Kyuu, Senai Jashuu, Shintenshin No Jutsu, Henge No Jutsu, Suirou No Jutsu, Suoja Sousai No Jutsu, Katon Goukakyuu No Jutsu.
Taijutsu
A Taijutsu-t általában közelharc esetén használják. Az ilyen technika nagyon gyors és összetett. Hogy ezt a típusú technikát használni tudják, sokat kell gyakorolni és a maximumot ki kell hozni a testből. Ezt a technikát tökéletesen tudja használni, és szinte ő az egyedüli, aki ilyen jól tudja használni ( de ő nem tud se Ninjutsu-t se Genjutsu-t használni ), az Rock Lee.
Ilyen technikák például: Sennen Goroshi, Sishi Rendan, Doton Shinjuu Zanshuu No Jutsu.
Genjutsu ( Illúzió technika )
A Genjutsu alkalmazásakor a támadó manipulálni tudja az ellenfél érzékeléseit az agyban a Csakra segítségével. Ezt bevetve megtudja zavarni mind az 5 érzékszervét és egy „álomvilágba” zárja az ellenfelet. Ezért a használók biztos, hogy magas inteligenciával rendelkeznek. Ilyen használók például: Itachi Uchiha, Kurenai Yuhi, Kakashi Hatake, Kabuto Yakusi, Yakumo Kurama és a teljes Kurama klán. A Genjutsu megtörésére több technika is létezik! A fogva tartott használhat elűző technikát, vagy ha fájdalmat okoz magának, akkor is megsemmisül a fogva tartás ( ilyen például az, amikor Sasuke-t és Sakura-t a Halál erdejében manipulálja Orochimaru egy másik személy képében ). Ha erősebb a fogva tartás, akkor a Csakra folyamat leállításával lehet megszabadulni tőle, de ha a Genjutsu használóját megtámadják, szintén megszűnik a fogva tartás. És van még egy lehetőség is, ha egy másik személy a Genjutsu használó testébe megy a lelke ( lélek utazás ), és így ,megtöri a fogva tartást. A lélek utazást Ino szokta használni.
Ilyen technikák például: Orioke No Jutsu ( „szexi Jutsu” ), Kokohi No Jutsu. |